На сайті Research4Life опубліковано щорічний звіт щодо діяльності координаторів з різних країн, які беруть участь у партнерстві.
У звіті представлена наступна інформація:
1 статистичні дані:
використання порталу;
кількість зареєстрованих установ;
кількість публікацій за країнами;
2 окремі розділи, присвячені діяльності певної країни, з докладною інформацією про її активності.
У 2023 році, крім України, учасниками проєкту мережі національних координаторів стали такі країни: Молдова, Киргизстан, Ліберія, Танзанія, Гана, Кенія, Демократична Республіка Конго, Бутан, Сьєрра-Леоне, Сенегал, та Сальвадор.
Для реалізації завдань стратегічного плану Research4Life 2030, спрямованого сприяти розвитку інклюзивного, різноманітного та рівноправного наукового середовища, з кінця 2021 року Research4Life ініціював мережевий проект Country Connectors (Національні координатори), який частково фінансується Фондом Elsevier, Springer Nature та Американським хімічним товариством.
Основні цілі проекту – доступ до наукових досліджень і розповсюдження наукових знань.
Робота національних координаторів полягає в індивідуальному підході до створення мереж, популяризації та формування інформаційних навичок у межах країни.
У липні 2023 р. на підтримку України між Research4Life та Державною науково-технічною бібліотекою України було підписано угоду про її партнерство в проекті Research4Life Country Connector.
Національні координатори в Україні:
Цюра Маргарита, стипендіатка Німецької національної бібліотеки.
Рачинська Олена, зав. відділу науково-бібліографічної аналітики та супроводження наукових баз.
З 31 жовтня до 6 листопада 2023 року Маргарита Цюра провела серію вебінарів щодо можливостей платформи «Research4Life» для українських вчених та освітян. Загалом до події долучилося понад 500 учасників.
На сторінці Research4Life ДНТБ у розділі «Вебінари» можна ознайомитись з записами даних вебінарів.
Статистичні показники діяльності країн, у т.ч. України, наведені на С. 6 звіту:
Зростання кількості нових реєстрацій і відновлення установ
Дата запуску (Launch date) – це дата підпису установи на APS – за винятком України, де зазначається дата неофіційного спілкування
-1 позначає 12 місяців до дати запуску включно
+1 позначає 12 місяців після дати запуску, починаючи з наступного дня
Збільшення публікацій у країні порівняно з попередніми двома роками
Динаміка використання Research4Life Україною у 2023 році, наведена у звіті (С. 8).
Про заходи, реалізовані національним координатором в Україні протягом 2023 року, можна прочитати у звіті на сторінках 30–32.
Шановні користувачі!
Запрошуємо вас ознайомитись з матеріалами даного звіту, а також до активного використання ресурсів платформи Research4Life, безоплатний доступ до якої продовжено до кінця 2024 року.
Сподіваємось, що ви поділитеся своїми історіями успіху з нами.