27 березня відзначається Міжнародний день театру. День театру щорічно святкують в усьому світі починаючи з 1961 року після відповідного рішення IX конгресу Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.
В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах. Перший український стаціонарний театр був відкритий у Львові в 1795 році, а через 24 роки з’явилася перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського.
У другій половині XIX століття в Україні поширився аматорський театральний рух. В аматорських гуртках розпочинали діяльність корифеї українського театру – драматурги і режисери Михайло Старицький, Марко Кропивницький та Іван Карпенко-Карий. Провідною зіркою українського театру того часу була Марія Заньковецька.
У ХХ столітті значний внесок у розвиток національного театру зробили Лесь Курбас та Гнат Юра. Представники сучасного театру продовжують традиції корифеїв театрального мистецтва.
З початком повномасштабного вторгнення РФ, більше 20 театрів та філармоній були зруйновані або пошкоджені. Загально найбільших втрат та збитків культурна інфраструктура отримала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях. Під постійними обстрілами перебував Донецький академічний обласний драматичний театр у місті Маріуполь, в якому перебували тисячі людей, підвали використовувалися прихистком біженців, які втратили домівку.
16 березня 2022 року російські війська скинули на театр в Маріуполі надпотужну бомбу. Центральну частину драмтеатру було зруйновано, уламками завалено вхід до бомбосховища. У сховищі під театром загинуло понад 600 людей.
Багато століть театральне мистецтво не втрачає своєї популярності, а навпаки розвивається і приносить нам радість. Театр має виключно важливе етичне і художнє значення, несе в суспільство ідеї гуманізму і добра, сприяє формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору.
У читальному залі періодичних видань експонується виставка «Театр – світ духовності і краси», присвячена історії виникнення українського та зарубіжного театрів, корифеям українського театру та особливостям професії актора.
Чекаємо на Вас!
у Науковій бібліотеці Державного податкового університету,
м. Ірпінь вул. Університетська, 31 корпус С. кім. 369.
Сторінка Наукової бібліотеки у Facebook
https://www.facebook.com/library.nusta.edu.ua
Сторінка Наукової бібліотеки на YouTube