23 листопадаДень пам’яті жертв Голодоморів. Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932–1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Цьогоріч ми втретє віддаємо шану жертвам сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни.

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Як сталося, без стихії, без засухи, без війни, в самому центрі Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод звів у могилу мільйони людей? Що це було? Це був геноцид. Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу.

Терор голодом, що тривав в Україні протягом 22-х місяців, забрав, за офіційними даними, близько 4 млн. життів.

Шановні користувачі!

Запрошуємо вас до Наукової бібліотеки Державного податкового університету (кім. 369 корпусу С), де експонується тематична виставка «Україна 1932–1933. Геноцид голодом», щоб дізнатися більше та поглибити свої знання про роки голодоморів в Україні та їх наслідки для українського народу.

Також пропонуємо переглянути відеопрезентацію книг даної тематики.